Přidejte se ke komunitě, jíž záleží na zdraví

Špičková lékařská péče v Praze jen pár minut od vás

Lifestylová medicína se zaobírá také společenskými vazbami, které tvoří důležitou součást našeho zdraví a duševní pohody. Členstvím v Concierge Medicine Europe se připojíte ke komunitě podobně smýšlejících lékařů, zdravotnických profesionálů a pacientů.

Je vědecky dokázáno, že sociální interakce výrazně ovlivňují naše zdraví, duševní pohodu a dlouhověkost. V Concierge Medicine Europe podporujeme komunitní přístup a využíváme naši platformu k vytváření nových kontaktů, přátelství a kolektivní, rodinné sounáležitosti.

Komunitní aktivity

Zapojte se do našich komunitních aktivit a těšte se z navazování sociálních vztahů a pocitu sounáležitosti – tedy z něčeho, co je v nynější éře společenské izolace způsobené covidovou pandemií neobyčejně důležité. Níže uvádíme několik příkladů toho, co mohou naši členové využívat:

Program vzdělávání
pro zdravý život

Zapojte se do našich pravidelných vzdělávacích programů pro zdravý život, které se konají osobně v našem centru Park View nebo přes internet prostřednictvím videokonferencí Zoom. Lékařští experti s různými specializacemi pořádají interaktivní prezentace na řadu témat, mezi nimiž nechybí zdravé stravování, úspěšné hubnutí, nové způsoby cvičení, prevence cukrovky, rizika vysokého krevního tlaku a mnoho dalších.

Je vědecky doloženo, že účast na komunitních vzdělávacích akcích napomáhá při prevenci chronických onemocnění a snižování zdravotních rizik – to vše ve jménu našeho poslání, jímž je vaše pevné zdraví a dlouhý život.

Přečtěte si více o tom, jak komunitní intervence v oblasti zdraví přispívají ke zdravějšímu životu:

Jóga a další
společenské akce

na střeše našeho centra Parkview

Centrum Parkview, v němž působíme, nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu. Připojte se k nám na pravidelné lekce jógy pro naše zaměstnance, členy i pacienty. Nejenže uděláte něco pro své zdraví a uvolníte se, ale také se budete moci v neformálním prostředí setkat s novými lidmi.

Pravidelně pro vás pořádáme i další akce, kde si můžete spolu s dalšími našimi členy odpočinout od každodenního stresu. Tyto akce včetně lekcí jógy ohlašujeme na sociálních sítích a nabízíme je zdarma pro všechny naše zaměstnance i členy.

Lesní koupele s
profesionálními terapeuty

Vyzkoušejte zdravotní trend, o kterém teď každý básní!

Připojte se k Veronice, naší specialistce na lesní koupele a terapii, která vám zprostředkuje zcela ojedinělý zážitek. Všichni víme, jak dobře na nás pobyt v přírodě působí. Víme to ostatně už celá staletí. Zvuky lesa, vůně stromů, sluneční světlo pohrávající si s listy, čerstvý a čistý vzduch – to vše přispívá k našemu pocitu fyzické i psychické pohody.

Pobyt v přírodě ulevuje od stresu a starostí, pomáhá nám uvolnit se a jasně uvažovat. Může nám navrátit dobrou náladu, energii a vitalitu – a navíc osvěžuje a omlazuje.

V Japonsku se tento koncept zvaný šinrin-joku praktikuje po staletí. Slovo „šinrin“ v japonštině znamená „les“ a slovo „joku“ zase „koupel“. Šinrin-joku je tedy „ lesní koupel“, neboli zaměření pozornosti na okolní les prostřednictvím lidských smyslů.
Výzkumy ukazují, že i malé množství času stráveného v přírodě může mít na naše zdraví pozitivní dopad. Dvouhodinová „lesní koupel“ vám pomůže odpoutat se od všudypřítomných technologií a na chvíli zpomalit. Pomůže vám žít přítomným okamžikem, v němž se budete moci odreagovat a uvolnit.

Rádi se s vámi podělíme o četné studie, které dokazují skutečné zdravotní přínosy terapie šinrin-joku.

Na procházku s doktorem

Skutečně první v Praze…

Trend procházek s lékaři, v angličtině zvaný „Walk with a Doc“, je ovšem ve Spojených státech populární už dobrých deset let.

Proto tento program zkoušíme v roce 2021 i zde v Praze. Inspirovali jsme se právě v USA, kde se koncept „Walk with a Doc“ stal hnutím za lepší zdraví.

Procházky s lékařem začal v roce 2005 praktikovat kardiolog David Sabgir z Columbusu ve státě Ohio. Protože ho frustrovalo, že nedokáže ovlivnit změnu chování svých pacientů v klinickém prostředí, pozval je, aby se se s ním šli jednoho jarního sobotního rána projít do místního parku. K jeho překvapení ho vyslyšelo přes sto lidí, kteří se už nemohli dočkat, až vyrazí na procházku.

Od této první události v roce 2005 se koncept „Walk with a Doc“ stal velmi oblíbeným a v podstatě samoorganizovaným hnutím s modelem založeným na udržitelnosti a jednoduchosti. Lékař nejprve přednese krátkou prezentaci na téma zdraví a pak vede účastníky na procházku takovým tempem, které jim vyhovuje. Volitelnou součástí „procházek s lékařem“ je zdravé občerstvení, káva a měření krevního tlaku.

Zapojte se v Praze k naší vlastní „procházce s lékařem“ a nadýchejte se při ní čerstvého vzduchu, načerpejte užitečné informace a užijte si společnou konverzaci a aktivity s ostatními. Pro naše členy zdarma.

Kurzy vaření

Zlepšení jídelníčku a celkového zdraví

Cílem našich kurzů zdravého vaření je zlepšit jídelníček a celkový zdravotní stav jejich účastníků. Dosahujeme toho aktivním procesem učení, který kombinuje kulinářské dovednosti se zdravotními a wellness prvky. Četné studie prokázaly, že domácí vaření má podíl na zmírňování stresu, úbytku tělesné hmotnosti a zlepšení kvality našeho jídelníčku. Zapojte se do našich pravidelných zábavně-vzdělávacích kulinářských kurzů, kde vás naučíme zdravě žít a zdravě jíst.

Soukromá
facebooková stránka

Začněte sledovat naši soukromou facebookovou stránku, kde pravidelně zveřejňujeme různé nabídky pro naši komunitu zdravého životního stylu.

Navštivte
Concierge Medicine Europe

Špičková lékařská péče jen pár minut od vás

E-mailová adresa:

team@conciergemed.cz

Telefon:

+420 296 226 000

Adresa:

Parkview by Skanska
Pujmanové 1753/10a
140 00 Praha 4, Česká republika

Sledujte nás:

Špičková lékařská péče v Praze jen pár minut od vás

Specializovaná péče a naše nabídka

Centrum excelence pro preventivní a lifestylovou medicínu

Ergometrie

Audiogram

Ultrazvuk břišní aorty

Kardiopulmonální zátěžové testy pro sportovce a jedince podávající vysoké výkony

Analýza složení těla

4D ultrazvuk

Elektrokardiogram

Léčba a prevence bolesti zad

Analýza pleti

Zdravotní způsobilost

Kapslová kolonoskopie