Přidejte se ke komunitě, které záleží na zdravém životním stylu

Špičková lékařská péče v Praze jen pár minut od vás

Lifestylová medicína se zaobírá také společenskými vazbami, které tvoří důležitou součást našeho zdraví a duševní pohody. Členstvím v Concierge Medicine Europe se připojíte ke komunitě podobně smýšlejících lékařů, zdravotnických profesionálů a pacientů.

Je vědecky dokázáno, že sociální interakce výrazně ovlivňují naše zdraví, duševní pohodu a dlouhověkost. V Concierge Medicine Europe podporujeme komunitní přístup a využíváme naši platformu k vytváření nových kontaktů, přátelství a kolektivní, rodinné sounáležitosti.

Join A Health Minded Community

Komunitní aktivity

Zapojte se do našich komunitních aktivit a těšte se z navazování sociálních vztahů a pocitu sounáležitosti – tedy z něčeho, co je v nynější éře společenské izolace způsobené covidovou pandemií neobyčejně důležité. Níže uvádíme několik příkladů toho, co mohou naši členové využívat:

Program vzdělávání pro zdravý život

Program vzdělávání
pro zdravý život

Zapojte se do našich pravidelných vzdělávacích programů pro zdravý život, které se konají osobně v našem centru Park View nebo přes internet prostřednictvím videokonferencí Zoom. Lékařští experti s různými specializacemi pořádají interaktivní prezentace na řadu témat zaměřených na zdravý životní styl, mezi nimiž nechybí zdravé stravování, úspěšné hubnutí, nové způsoby cvičení, prevence cukrovky, rizika vysokého krevního tlaku a mnoho dalších.

Je vědecky doloženo, že účast na komunitních vzdělávacích akcích napomáhá při prevenci chronických onemocnění a snižování zdravotních rizik – to vše ve jménu našeho poslání, jímž je vaše pevné zdraví a dlouhý život.

Přečtěte si více o tom, jak komunitní intervence v oblasti zdraví přispívají ke zdravějšímu životu:

Kompletní program pro zlepšení zdraví (CHIP) Skupinový program úpravy životního stylu

Jóga a další
společenské akce

na střeše našeho centra Parkview

Centrum Parkview, v němž působíme, nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu. Připojte se k nám na pravidelné lekce jógy pro naše zaměstnance, členy i pacienty. Nejenže uděláte něco pro své zdraví a uvolníte se, ale také se budete moci v neformálním prostředí setkat s novými lidmi.

Pravidelně pro vás pořádáme i další akce, kde si můžete spolu s dalšími našimi členy odpočinout od každodenního stresu. Tyto akce včetně lekcí jógy ohlašujeme na sociálních sítích a nabízíme je zdarma pro všechny naše zaměstnance i členy.

Sledujte nás na sociálních sítích a nenechte si ujít žádné další hodiny jógy
Jóga a další společenské akce
Lesní koupele s profesionálními terapeuty

Lesní koupele s
profesionálními terapeuty

Vyzkoušejte zdravotní trend, o kterém teď každý básní!

Připojte se k Veronice, naší specialistce na lesní koupele a terapii, která vám zprostředkuje zcela ojedinělý zážitek. Všichni víme, jak dobře na nás pobyt v přírodě působí. Víme to ostatně už celá staletí. Zvuky lesa, vůně stromů, sluneční světlo pohrávající si s listy, čerstvý a čistý vzduch – to vše přispívá k našemu pocitu fyzické i psychické pohody.

Pobyt v přírodě ulevuje od stresu a starostí, pomáhá nám uvolnit se a jasně uvažovat. Může nám navrátit dobrou náladu, energii a vitalitu – a navíc osvěžuje a omlazuje.

V Japonsku se tento koncept zvaný šinrin-joku praktikuje po staletí. Slovo „šinrin“ v japonštině znamená „les“ a slovo „joku“ zase „koupel“. Šinrin-joku je tedy „ lesní koupel“, neboli zaměření pozornosti na okolní les prostřednictvím lidských smyslů.
Výzkumy ukazují, že i malé množství času stráveného v přírodě může mít na naše zdraví pozitivní dopad. Dvouhodinová „lesní koupel“ vám pomůže odpoutat se od všudypřítomných technologií a na chvíli zpomalit. Pomůže vám žít přítomným okamžikem, v němž se budete moci odreagovat a uvolnit.

Rádi se s vámi podělíme o četné studie, které dokazují skutečné zdravotní přínosy terapie šinrin-joku.

Výhody lesních koupelí pro muže ve středním věku Lesní koupel zvyšuje přirozenou…

Na procházku s doktorem

Skutečně první v Praze…

Trend procházek s lékaři, v angličtině zvaný „Walk with a Doc“, je ovšem ve Spojených státech populární už dobrých deset let.

Proto tento program zkoušíme v roce 2021 i zde v Praze. Inspirovali jsme se právě v USA, kde se koncept „Walk with a Doc“ stal hnutím za lepší zdraví.

Procházky s lékařem začal v roce 2005 praktikovat kardiolog David Sabgir z Columbusu ve státě Ohio. Protože ho frustrovalo, že nedokáže ovlivnit změnu chování svých pacientů v klinickém prostředí, pozval je, aby se se s ním šli jednoho jarního sobotního rána projít do místního parku. K jeho překvapení ho vyslyšelo přes sto lidí, kteří se už nemohli dočkat, až vyrazí na procházku.

Od této první události v roce 2005 se koncept „Walk with a Doc“ stal velmi oblíbeným a v podstatě samoorganizovaným hnutím s modelem založeným na udržitelnosti a jednoduchosti. Lékař nejprve přednese krátkou prezentaci na téma zdraví a pak vede účastníky na procházku takovým tempem, které jim vyhovuje. Volitelnou součástí „procházek s lékařem“ je zdravé občerstvení, káva a měření krevního tlaku.

Na procházku s doktorem

Zapojte se v Praze k naší vlastní „procházce s lékařem“ a nadýchejte se při ní čerstvého vzduchu, načerpejte užitečné informace a užijte si společnou konverzaci a aktivity s ostatními. Pro naše členy zdarma.

Podívat se na video
Kurzy vaření

Kurzy vaření

Zlepšení jídelníčku a celkového zdraví

Cílem našich kurzů zdravého vaření je zlepšit jídelníček a celkový zdravotní stav jejich účastníků. Dosahujeme toho aktivním procesem učení, který kombinuje kulinářské dovednosti se zdravotními a wellness prvky. Četné studie prokázaly, že domácí vaření má podíl na zmírňování stresu, úbytku tělesné hmotnosti a zlepšení kvality našeho jídelníčku. Zapojte se do našich pravidelných zábavně-vzdělávacích kulinářských kurzů, kde vás naučíme zdravě žít a zdravě jíst.

Soukromá
facebooková stránka

Začněte sledovat naši soukromou facebookovou stránku, kde pravidelně zveřejňujeme různé nabídky pro naši komunitu zdravého životního stylu.

Sledovat nás na Facebooku
Soukromá facebooková stránka