Manager check-up

Nábor a udržení talentovaných pracovníků: absolutní ocenění

V době, kdy je zdraví bezprecedentním středem všeobecné pozornosti, je účinná prevence hrazená zaměstnavatelem vysoce ceněným benefitem. Možnost individuálních lékařských prohlídek pro manažery vám zajistí konkurenční výhodu, díky které si vaše firma udrží své nejlepší pracovníky a zároveň bude atraktivnější pro potenciální nové zaměstnance. A to je v dnešní honbě za talentovanými profesionály cennější než kdy jindy.

Co je to lékařská
prohlídka pro manažery?

Manažeři a další vedoucí pracovníci jsou kvůli stresu, náročné pracovní době a nedostatku kvalitního spánku vystavováni mimořádné pracovní zátěži, což s sebou samozřejmě nese řadu zdravotních rizik. Patří mezi ně vysoký krevní tlak, obezita, ale také další rizikové faktory, které přispívají k srdečním chorobám a mozkovým příhodám. Tito lidé jsou navíc vystaveni také poměrně novému druhu rizika, které souvisí s onemocněním Covid-19.

Lékařské prohlídky pro manažery jsou preventivními lékařskými vyšetřeními, jejichž hlavním cílem je udržet jejich pracovní výkonnost i zdravotní stav na odpovídající úrovni. V rámci těchto vyšetření se věnuje pozornost případným zdravotním rizikům, a jsou-li nějaká odhalena, nasazuje se již v rané fázi vhodná preventivní léčba.

Firmy kvůli krizi ve zdravotnictví nemohou přicházet o talentované a výkonné pracovníky, kteří jsou pro jejich chod klíčoví. Toto riziko proto musí minimalizovat prostřednictvím specializovaných lékařských prohlídek, které jdou nad rámec obvyklých rutinních vyšetření.

Výhodou lékařských prohlídek pro manažery je to, že doba potřebná pro jejich absolvování je snížena na nejnutnější minimum. To znamená, že veškerá nezbytná vyšetření zaberou pouhý půlden. Další výhodou je, že se všechna vyšetření provádějí na jediném místě. Po nich následuje podrobné lékařské hodnocení a případné návrhy změn životního stylu – to vše s využitím nejlepšího know-how v oblasti preventivní a lifestylové medicíny. Protože jsou naši lékaři specialisty na lifestylovou medicínu, využívají své špičkové znalosti k vytváření individuálních zdravotních plánů, které manažerům umožní zachovat si pevné zdraví, zůstat aktivní a žít déle.

Získejte 15% slevu na členské programy

Která vyšetření se
provádějí v rámci lékařské prohlídky pro manažery?

Naše unikátní šestihodinová prohlídka celého těla:

Tyto lékařské prohlídky se zaměřují zejména na včasné odhalení takových onemocnění, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, rakovina a ischemické choroby srdeční, tedy chronická onemocnění, jimž lze individuální úpravou životního stylu předcházet a někdy také zvrátit jejich průběh.

Součástí lékařské
prohlídky pro manažery je mimo jiné:

 • Podrobné vyšetření osobním lékařem s přihlédnutím na pacientovu a rodinnou anamnézu, a to včetně stavu imunizace a identifikace rizikových faktorů
 • Laboratorní vyšetření
 • Analýza složení těla
 • Ultrazvukové vyšetření vnitřních orgánů radiologem
 • Vaskulární ultrazvuková diagnostika radiologem
 • Oční vyšetření oftalmologem
 • Kožní vyšetření dermatologem
 • Hodnocení síly a pohybu osobním trenérem
 • Měření svalů v dolní části zad osobním trenérem či fyzioterapeutem se zaměřením na prevenci a léčbu bolesti (častý zdravotní problém manažerů, kteří většinu svého pracovního života tráví sezením)
 • Podrobný závěrečný pohovor s osobními lékaři, diskuze o zdravotním stavu a výsledcích vyšetření, individuální zdravotní plán a doporučení v oblasti životního stylu
 • Podrobné vyšetření osobním lékařem s přihlédnutím na pacientovu a rodinnou anamnézu, a to včetně stavu imunizace a identifikace rizikových faktorů
 • Laboratorní vyšetření
 • Analýza složení těla
 • Ultrazvukové vyšetření vnitřních orgánů radiologem
 • Vaskulární ultrazvuková diagnostika radiologem
 • Oční vyšetření oftalmologem
 • Kožní vyšetření dermatologem
 • Hodnocení síly a pohybu osobním trenérem
 • Měření svalů v dolní části zad osobním trenérem či fyzioterapeutem se zaměřením na prevenci a léčbu bolesti (častý zdravotní problém manažerů, kteří většinu svého pracovního života tráví sezením)
 • Podrobný závěrečný pohovor s osobními lékaři, diskuze o zdravotním stavu a výsledcích vyšetření, individuální zdravotní plán a doporučení v oblasti životního stylu

Špičková lékařská péče v Praze jen pár minut od vás

Lékařská prohlídka pro manažery za 39 000,- Kč

Kdy by měly
firmy přistoupit k lékařským prohlídkám svých manažerů?

Zdraví je jedním z nejhodnotnějších statků, které člověk má. Je základem vysoké kvality života. A proto je v zájmu každé firmy, aby o zdraví svých lidí pečovala.

Společnosti mají ovšem v rámci zachování konkurenceschopnosti také zvýšený zájem na udržení výkonnosti svých zaměstnanců. To se týká zejména vysoce postavených jednotlivců, jako jsou manažeři, obchodní partneři v právnických a auditorských firmách a další špičkoví specialisté. Možnost těchto zdravotních prohlídek je rozhodujícím faktorem při náboru nových manažerů; stávající manažery zase tato nabídka motivuje k tomu, aby vůči firmě zůstávali loajální, neboť je postaráno o jejich zdraví.

Doplňková lékařská
vyšetření a programy

Naše špičkové zdravotní plány připravujeme na míru přímo pro VÁS. Tyto plány vám zajistí tu nejlepší péči a prevenci na základě protokolů našich mezinárodních Center excelence.

Kapslová
kolonoskopie

Kapslová kolonoskopie – vysoce odborné vyšetření za použití nejnovějších technologií. Kamera se pohybuje vaším tělem a pořizuje tisíce snímků tlustého střeva a v případě zájmu také žaludku. Jde o alternativu ke klasické kolonoskopii, jíž se lidé kvůli strachu i časovým omezením často vyhýbají. Náš osobní lékař s vámi prodiskutuje, zda je pro vás lepší kolonoskopie klasická, nebo kapslová.

K dispozici koncem roku 2021

Program
Manager Fitness

Součástí tohoto exkluzivního programu je využívání specializovaného přístroje MedX, které je jediným svého druhu v Praze. Pro prevenci bolestí zad a posílení některých hlavních svalů stačí tento přístroj používat pouhých 15 minut týdně.

Vyšetření ve
spánkové laboratoři

Ve spolupráci s jednou z místních nemocnic poskytujeme noční vyšetření ve spánkové laboratoři. Jeho cílem je vyloučit spánkovou apnoe, která je u manažerů poměrně rozšířená. Mezi symptomy této poruchy patří spánek bez pocitu odpočinku, velká ospalost ráno či během dne, problémy s udržováním pozornosti a ranní bolesti hlavy. Naši osobní lékaři vám rádi poradí a doporučí další postup.

Syndrom vyhoření
a prevence deprese

Manažeři v důsledku stresu a nadměrného pracovního nasazení často trpí syndromem vyhoření a depresemi.

Naši osobní lékaři s vámi mohou diskrétně prodiskutovat, jak vám můžeme pomoci s koučováním a terapeutickou intervencí při prevenci a léčbě depresí a syndromu vyhoření.

Slevy na členství

Cílem našich členských programů je, abyste se, alespoň co se zdraví týče, nemuseli po celý rok o nic obávat. Každý náš osobní lékař se stará pouze o 650 pacientů (ve srovnání s běžnými praktickými lékaři, kteří pod sebou někdy mívají až 2500 pacientů), což vám garantuje, že můžete přijít na vyšetření už v den objednání či následující den. Zároveň vás ujišťujeme, že se u svých pacientů intenzivně zaměřujeme nejen na léčbu, ale také na prevenci a péči.

Každému, kdo podstoupil naši lékařkou prohlídku pro manažery, nabízíme 15% slevu na naše členské programy. Nabídku lze uplatnit v kalendářním roce, kdy byla prohlídka absolvována.

Kontaktujte prosím zakladatele společnosti a jejího generálního ředitele Wolframa Schleutera
na e-mailové adrese: wschleuter@conciergemed.cz

Navštivte
Concierge Medicine Europe

Špičková lékařská péče jen pár minut od vás

E-mailová adresa:

team@conciergemed.cz

Telefon:

+420 296 226 000

Adresa:

Parkview by Skanska
Pujmanové 1753/10a
140 00 Praha 4, Česká republika

Sledujte nás:

Špičková lékařská péče v Praze jen pár minut od vás

Specializovaná péče a naše nabídka

Centrum excelence pro preventivní a lifestylovou medicínu

Ergometrie

Audiogram

Ultrazvuk břišní aorty

Kardiopulmonální zátěžové testy pro sportovce a jedince podávající vysoké výkony

Analýza složení těla

4D ultrazvuk

Elektrokardiogram

Léčba a prevence bolesti zad

Analýza pleti

Zdravotní způsobilost

Kapslová kolonoskopie